Čistenie parou je efektívny spôsob, ako vyčistiť, dezinfikovať a odmastiť.
Je ideálne na každodenné upratovanie, ako aj na kompletné čistenie domácností, firiem, automobilov a gastrozariadení. Výhôd oproti bežnému upratovaniu je hneď niekoľko.

Horúca para spoľahlivo vyčistí takmer akýkoľvek povrch. Výnimku tvoria materiály, ktoré sú mimoriadne citlivé na vysokú teplotu, ktorá pôsobí hoci len veľmi krátku dobu.
160°C horúca para pod tlakom 6 Barov prenikne do hĺbky materiálu a svojou teplotou rozšíri póry v čistenom materiály. Špina sa tak ľahšie dostane z čisteného povrchu.
Na porovnanie, laminátová podlaha čistená umytím so saponátom a mopom, je na pohľad čistá, ale až s profesionálnym parným extraktorom Athena 6, bude táto podlaha reálne čistá. Horúca para povrch nahreje, na kondenzovanú paru sa naviaže uvoľnená špina, ktorá je vzápätí vysatá stierkovou hubicou.

S horúcou parou vydezinfikujeme Vaše matrace, koberce, sedačky, či kreslá, ktoré zbavíme roztočov, baktérií, pliesni, či iných škodlivých alergénov, zodpovedných za množstvo alergických reakcií a chorôb. Premnožené roztoče sú horúcou parou doslova uvarené a následne sú spolu s kondenzovanou parou extrahované z matracov, či kobercov. Rovnako tak sú vysaté aj ostatné, na paru naviazané, nečistoty.

Nakoľko je všeobecne známy fakt, že vysoká teplota uvoľňuje mastnotu, tak je zrejmé, že 160°C horúca para je ideálna aj na odmastenie mastných povrchov. Preto na zamastenú dlažbu, či kachličky v kuchyni alebo v gastrozariadení, je para tým najekologickejším riešením.

Na záver by sme radi upriamili Vašu pozornosť na zopár faktov.

1) Čistenie parou je určite hodnotnejšie upratovanie, ako klasické umývanie podláh s mopom a vodou alebo umývanie okien, pritom cenovo sa tieto služby takmer nelíšia.

2) Čistenie parou je šetrnejšie ku materiálom, ako tepovanie alebo umývanie chemikáliami. Koberce, či sedačky sú vďaka horúcej pare oživené a tiež hygienicky čisté.

3) Bežné upratovanie bytov, kancelárií a nebytových priestorov, schodísk, hál, či čakárni, ako aj umývanie výkladov a okien, vieme rovnako zabezpečiť my, a ako pridanú hodnotu v cene, dodáme vyššiu kvalitu poskytnutej služby.