Často kladené otázky

 

  • Ako dlho bude schnúť sedačka, keď mi ju vyčistíte parou?

- Záleží to od miery znečistenia čistenej sedačky. Ak je žiadané hĺbkové preparenie na zlikvidovanie roztočov a iných alergénov, tak je doba schnutia zhruba 30 – 45 minút. V prípade, že je sedačka silne znečistená a je nutné použiť prístrek biochémie na odstránenie hrubšej špiny, tak je sedačka suchá do cca 2. hodín.

  • Používate pri čistení agresívne chemikálie?

Nie. Pri čistení používame väčšinou len čistú vodu (paru +160°C pod tlakom 6 Bar) a prípadne certifikované BIO prípravky (HACCP), ktoré ošetrované povrchy zbavia silnejšej špiny.

Iba v prípade, že si klient použitie inej ako BIO chemikálie sám vyžaduje, môžeme po konzultácií zvážiť jej použitie.

  • Aký je rozdiel medzi klasickým tepovaním a parným čistením?

Pri tepovaní vám zariadenie vstrekuje do materiálu vodu so saponátom, ktorý je následne celý presiaknutý, a aj po vysatí je doba schnutia niekedy dlhšia ako 8. hodín.

Pri čistení parou, sa toto nazýva aj čistenie „suchou“ parou, pretože 160°C para prenikne hlboko do materiálu, zabije roztoče, plesne a iné alergény, (ktoré pri tepovaní môžu prežiť) a následne je aj s naviazanými nečistotami z materiálu vysatá, vysoko výkonným vysávačom. Čiastočky pary, ktoré cestou skondenzovali, sa vyparia omnoho rýchlejšie, ako keď je materiál tepovaný.

Čistenie parou je v určitých prípadoch efektívnejšie, ako tepovanie a nemusí byť pri tom použitá žiadna chemikália. Paročistenie je vhodné ako prevencia pred alergiami.

  • Je čistenie parou bezpečné voči každému materiálu?

Existujú aj materiály, ktoré sú na vysokú teplotu háklivé a preto pred čistením „podozrivých“ materiálov, tieto podrobíme testu na mieste, ktoré nie je viditeľné.
Väčšina materiálov je však horúcej pare na zlomok času odolná, čo stačí na to, aby boli parazity zničené a špina z materiálu extrahovaná (vytiahnutá).

  • Ako často je vhodné čistiť podlahy parou?

Či už máte doma koberce, alebo tvrdé podlahy, roztoče sú všade. Živia sa hlavne odumretým kožným tkanivom ktoré z nás samovoľne opadáva. Aj keď pravidelne vysávate, či umývate podlahy, raz za mesiac je vhodné podlahy každého druhu, dezinfikovať horúcou parou.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok, nás neváhajte kontaktovať.