Často kladené otázky

 

  • Ako dlho bude schnúť sedačka, keď mi ju vyčistíte parou?

– Záleží to od miery znečistenia čistenej sedačky. Ak je žiadané hĺbkové preparenie na zlikvidovanie roztočov a iných alergénov, tak je doba schnutia zhruba 30 – 45 minút. V prípade, že je sedačka silne znečistená a je nutné použiť prístrek ekochémie na odstránenie hrubšej špiny, tak je sedačka suchá do cca 2. hodín.

  • Používate pri čistení iba paru?

Nie. Väčšinou pri čistení používame certifikované EKO prípravky (HACCP), ktoré ošetrované povrchy zbavia silnejšej špiny, ale ak si klient vyžaduje, použijeme len čistú vodu (paru +160°C pod tlakom 6 Bar).

  • Aký je rozdiel medzi klasickým tepovaním a parným čistením?

Pri tepovaní vám tepovač premýva materiál vodou so saponátom, ktorý môže byť celý presiaknutý, a aj po vysatí môže byť doba schnutia niekedy dlhšia, aj deň dva.

Pri čistení parou, horúca para zabije roztoče, plesne a iné alergény a následne je aj s naviazanými nečistotami z materiálu vysatá, vysoko výkonným vysávačom. Čistený materiál nie je premočený, je iba vlhký a tak vyschne za zlomok času oproti tepovanému materiálu.

Čistenie parou je v mnohých prípadoch efektívnejšie, ako tepovanie.

  • Je čistenie parou bezpečné voči každému materiálu?

Vďaka dlhoročným skúsenostiam a možnosti nastaviť intenzitu pary vieme bezpečne vyčistiť takmer každý materiál. Na mieste však môžeme odmietnuť čistenie, ak by malo dôjsť k poškodeniu materiálu.

  • Ako často je vhodné čistiť podlahy parou?

Koberce si bežné domácnosti nechávajú čistiť raz dva krát ročne, rodiny s deťmi, či alergici aj častejšie. Pevné podlahy, dlažby, podľa miery znečistenia, ale spravidla tiež raz dva krát ročne.


V prípade akýchkoľvek ďalších otázok, nás neváhajte kontaktovať na číslach 0915/740035 alebo 0911/969780.